ویتامین E

ویتامین E

نام شیمیایی ویتامین ای (E)، توکوفرول (Tocopherol) می باشد که در انواع آلفا، بتا، گاما و دلتا وجود دارد. ویتامین ای یک ویتامین آنتی اکسیدان می باشد که به خنثی نمودن صدمات بالقوه رادیکال های آزاد در بدن کمک می کند.

این ویتامین بخصوص برای کمک به حفظ دیواره سلولها در یک وضعیت خوب و برای حفظ سلامت پوست، اعصاب، عضلات، گلبول های قرمز، سیستم جریان خون بدن و قلب از اهمیت زیادی برخوردار است.

ویتامین ای (E) باعث افزایش فعالیت ویتامین آ (A) در بدن می شود و ب خلاف سایر ویتامین های محلول در چربی (مثل ویتامین آ، د و کا) به نظر می رسد فقط مدت زمان کوتاهی می تواند در بدن ذخیره شود که این امر نشان می دهد که باید بطور منظم و هر روزه از این ویتامین مصرف نماییم.

مصرف زیاد آهن، مس ومنگنز می تواند باعث کاهش میزان ویتامین ای در بدن شوند. همچنین مصرف قرص های ضد بارداری، غذاهای کنسرو شده، بعضی از مارگارین ها و آلودگی هوا نیز می توانند سبب پایین آمدن سطح ویتامین ای در بدن شوند.

مقدار مورد نیاز روزانه ویتامین ای برای بزرگسالان 10 میلی گرم می باشد که این مقدار برابر است با مقدار ویتامین ای که در 27 گرم تخمه آفتابگردان وجود دارد. مصرف تا 80 میلی گرم ویتامین ای در روز باعث ایجاد هیچگونه خطری نمی شود. بعضی از متخصصین تغذیه توصیه می کنند که افراد بالغ باید به میزان 100 تا 1000 میلی گرم ویتامین ای را به عنوان پیشگیری و یا درمان مصرف نمایند.

مکمل هایی که ترکیب سلنیوم و ویتامین ای را با هم دارند باعث می شوند که توانایی و قدرت ویتامین ای در بدن افزایش پیدا کند.

هشدار در مورد ویتامین ای (E)

مصرف مقادیر زیاد ویتامین ای در افرادی که دچار کمبود ویتامین کا (K) هستند می تواند باعث شود که اثر بدی بر روی مکانسیم لخته شدن خون ایجاد شود.

مصرف مقادیر زیاد ویتامین ای در افرادی که دچار فشار خون بالا، بیماری روماتیسمی قلب و بیماری ایسکمیک قلب هستند باید حتما تحت نظر دقیق پزشک صورت پذیرد.

موارد استفاده درمانی از ویتامین ای (E)

بیماری قلبی: داروها و مکمل های ویتامین ای که به اندازه 80 تا 100 میلی گرم ویتامین ای را دارا می باشند ممکن است خطر بیماری قلبی، سکته مغزی و آنژین قلبی را کاهش دهند، زیرا تشکبل پلاکهای آترواسکلروز را در دیواره شریانها کاهش می دهند.

سرطان: مصرف مقادیر مناسب ویتامین ای ممکن است اثر محافظتی در مقایل بعضی از انواع سرطان ها، بخصوص سرطان ریه و سرطان دهانه رحم داشته باشد.

عفونت ها: مکمل ویتامین ای ممکم است عمل سیستم ایمنی بدن در مبارزه با عفونت ها را تقویت نماید.

آرتروز: ویتامین ای ممکن است به تسکین دردی که در بیماری آرتروز ایجاد می شود کمک نماید که احتمالا این کار را بخاطر اثر ضد التهای خود انجام می دهد.

افزایش قدرت تولید مثلی در مردان: مصرف روزانه 600 میلی گرم ویتامین ای در مردان باعث می شود که تعداد اسپرم های آنها به میزان قایل توجهی افزایش یابد و نیز قدرت تولید مثلی آنها افزایش یابد.

کمبود ویتامین E می تواند باعث بروز مشکلات و بیماریهای زیر شود:

خستگی زیاد بعد از انجام کارهای سبک

کبود شدن آسان پوست

کند شدن آسان روند التیام زخم ها

ایجاد واریس

کم شدن قئرت عضلات

کاهش میل جنسی

نازایی

منابع ویتامین ای:

در 100 گرم از مواد غذایی زیر مقدار ویتامین E برابر است با:

یک بطری نوشیدنی مولتی ویتامین ویتالند (میکسا) 250 میل لیتری 600 میلی گرم

روغن دانه گندم: 137 میلی گرم

روغت آفتابگردان: 49 میلی گرم

تخمه آفتابگردان: 37 میلی گرم

فندق: 25 میلی گرم

بادام: 24 میلی گرم

آووکادو: 3 میلی گرم

اسفناج: 2 میلی گرم

اپلیکیشن ویتالند

دانلود اپ ویتالند

اپلیکیشن ویتالند